Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adamaktadır. Bizler, içinde doğup büyüdüğümüz aile ortamında ve çevrede temel bilgi ya da becerileri aldıktan sonra öğretmenlerimiz sayesinde olgunlaşır, yükseliriz.

Yarınlarımızın daha aydınlık olması, muasır medeniyetin üstüne çıkma hızımız, eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Öyle ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır’ ve ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…’ vecizleriyle bu hususun önemini ifade etmiştir”

Sevgili öğrencilerimizle çalışırken, öğretmen olmanın tadını ve onurunu her gün yaşıyoruz. Ancak, yılın bir gecesinde de öğretmenlik duygularımızı öğretmen arkadaşlarımızla paylaşıyor, birlikte eğlenerek kutluyoruz.

24 Kasım 2021 Çarşamba akşamı, Öğretmenler Günümüzü kutlamak üzere Bostancı sahilindeki Tavacı Recep Usta’ da toplandık.

Zevkle yenen leziz yemeklerin ardından, sohbetler koyulaştı. Hepimiz büyük bir coşku içindeydik.
Mutluluğumuz, perçinlenen dostluklarımız gözlerimizdeki ışıkla fotoğraf ve kameralara yansıdı. “Öğretmenler Günü”müzü gece boyunca devam eden fotoğraflarımızla belgelendirdik.
Hep beraber sevgiyle, saygıyla nice öğretmenler günlerine…??

Etkinlik Bilgileri

  • Yer: Tavacı Recep Usta
  • Tarih: 24 Kasım 2021
  • Zaman: 21:00
  • Telefon: +90 0216 583 10 10
Whatsapp İletişim Hattı