image
image

Bizi Tanıyın

ÖZEL AYDOS ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ OLARAK “Özel eğitime gereksinimi olan çocuklarımızın potansiyellerini ve fonksiyonel yeteneklerini geliştirerek, eğitim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak, öğrencilerimizin ve ailelerinin hayatlarında pozitif değişimler yaratarak, uzman kadromuzla, çağdaş eğitim anlayışımızla, fiziki ve teknolojik donanımızla yaşam kalitelerini arttırmayı hedefliyoruz.”
Kurumumuz 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılmış olup; Hafif- Orta-Ağır Düzeylerde Zihinsel Yetersizlik, Otizm, Özel Öğrenme Güçlüğü,Fiziksel Yetersizlik,İşitme Yetersizliği, Dil ve Konuşma Bozuklukları,İletişim ve Davranış Problemleri olan bireylere özel eğitim hizmeti veren bir özel eğitim kurumudur.
Eğitim - Öğretim ve Danışmanlık hizmetlerimiz; Özel Eğitim Alan Öğretmeni, İşitme Engelliler, Okul Öncesi, Uzman Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor, Rehber Öğretmen, Psikolojik Danışman, Uzman Pedagog, Uzman Psikolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Duyu Bütünleme Uzmanı, Hidroterapist ve Fizyoterapistlerden oluşan uzman kadromuzla verilmektedir.

Merkezimizde; Gelişimsel ve Psikolojik Testler,  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,  Psikoterapi hizmetleri bulunmaktadır. Kurumumuz Konferans Salonunda düzenlediğimiz Aile Eğitimi Seminerlerimizde yetersizliği  olan bireylere ve ailelerine yalnız olmadıkları duygu ve düşünceleri kazandırarak çözüm odaklı tavır ve tutumlar geliştirmeleri sağlanmaktadır.Düzenli aralıklarla Öğretmen Bilgilendirme Akademik Seminerlerimiz düzenlenmekte, eğitim-öğretimin kalitesinin arttırılması sağlanmaktadır. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz servis imkanlarımızdan yararlanmaktadır.

Amacımız, özel eğitim gerektiren bireylerimizin; ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda ve ölçüsünde yaşam becerilerini geliştirmek, öğrenme gereksinimlerini karşılamak, bu yolla topluma uyumlarını sağlamaktır.

Özel Aydos Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde; eğitimde bir tek ferdi kaybetmeden topluma kazandırmak, ailevi ve sosyal hayatlarında pozitif farklılık yaratarak yaşam kalitelerini arttırmak bakımından vermiş olduğumuz eğitim öğretim hizmetlerimiz, özel eğitime gereksinimi olan bireylerimiz ve ailelerimiz adına büyük önem taşımaktadır.

Saygılarımla
Zinet ANIK NAMA
Yönetim Kurulu Başkanı – Kurucu Müdür

Vizyonumuz

“Eğitimde feda edilecek fert yoktur” ilkesinden hareketle; Topluma, farklılığın zenginlik olduğu bilincini kazandırmak, Toplumdaki diğer bireylerle sosyal bütünleşmeyi sağlamak, Özel eğitim alanı ile ilgili ulusal ve uluslar arası çalışmaları takip etmek, örnek projeler üretmek, Özel eğitim alanında örnek ve öncü olmaktır.

image
image

Misyonumuz

Kurumumuz uzman kadrosuyla, çağdaş bilimsel yöntemler doğrultusunda, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde: Özel eğitime gereksinimi olan bireylerimize; Eğitim gereksinimlerini karşılayan, Özellik ve yetenekleri doğrultusunda, yaşam becerilerini geliştiren, Üretken kişilik özelliği kazandıran, Toplumla bütünleşmelerini sağlayan, Ailelerimize; Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sunan, Eğitim sürecine aktif katılımlarını sağlayan, Duygusal ve sosyal destek yoluyla yaşam kalitesini artıran hizmetler sağlar.

Değerlerimiz

Çalışmalarımızı dürüstlük ve şeffaflık temelinde yürütürüz. Her işimiz önemlidir ihmal edilemez. Çalışmalarımızı önyargısız, koşulsuz ve iyi niyetle yaparız. Sağlıklı bir çalışma ortamının önemine inanırız. Ben değil biz bilinciyle çalışırız, başarı hepimizindir anlayışıyla hareket ederiz. Öğrencilerimizi her yönüyle tanır, başarabileceklerine inanırız. Kurumumuzu her yönüyle tanır, eleştiri ve farklı görüşleri kurum kültürüne katkı olarak değerlendiririz. Yenilikçiyiz değişimin önemine inanırız, daha iyiyi bulmak için gelişmeleri takip ederiz. Çalışanlarımızı tanır, yeteneklerini geliştirir, fikirlerine değer verir, yeni fikir üretimini destekleriz. Çevreye karşı duyarlıyız. Zamanın değerine inanırız. Ailelerin eğitim sürecine katılımlarının gerekliliğine inanır; onların istek ve önerilerini önemseriz. Bilginin, paylaşıldıkça değer kazanacağına inanırız.

image
image

Kalitemiz

Kuruluşumuzun hizmet politikası; öğrenci ve velilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek amacıyla kalite yönetim sistemi şartlarına uymak, kalite yönetimi sistemini sürekli iyileştirmek, hiçbir koşulda hizmet kalitesinden ödün vermemektir.

Tanıtım Videomuz

KÜÇÜK BİR GEZİNTİYE NE DERSİNİZ?

image

Sizden Gelenler

10 yıl olmuş Özel Aydos Rehabilitasyon Merkezi ile tanışıklığımız. Kapıdan ilk girişte kurumsal kimliği ile dikkat çekmekteydi. Özellikle fiziksel yapısı, müstakil oluşu, temizliği ve tertip düzeni ile Pendik ilçesi hatta İstanbul ilinde bir ilktir. Personelin, eğitimcinin işini özveri ile yaptığı bir kurum. Fedakarlık isteyen özel çocuklarımıza emekleri için tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.
ŞAKİR GÜZEL
ABDULLAH ERKAM GÜZEL
4 yılı aşkındır gelmekte olduğum bu kurumdan çok memnunum. Bu zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Her şey için teşekkür ederim sizlere.
İSMİGÜL ÖZTÜRK
ÇAĞLAR ÖZTÜRK
4 yıldır devam ediyoruz bu kurumda. Öğretmenlerimiz çok ilgililer. Oğlum çok mutlu bir şekilde derslere giriyor. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.
HABİBE GÜNAY
YİĞİT EFE GÜNAY
Kurumun ilk öğrencilerindeniz diyebilirim.2007 den beri devam ediyoruz bu kurumda, dün gibi hala. Her konuda ilgili ve alakalı olmalarıyla, güleryüzlü eğitimci ve personelleriyle bizi yıllardır buraya bağladıkları, kızımla sabır ve özveri ile ilgilendikleri için çok teşekkür ederim.
EMİNE KARAASLAN
KÜBRA KARAASLAN
2015 yılından beri kızım Özel Aydos Rehabilitasyon Merkezinde fizik tedavi görmekte. Kurumun fizyoterapistleri, personel, temizlik ve servisinden çok memnunuz. Çocuğumun fiziksel ve ruhsal gelişimiyle ilgilerinin profesyonel yaklaşımları ve biz velileri bilgilendirmeleri memnuniyetimizi kat kat arttırmakta. Kurum müdürü Zinet Hanım başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum.
NECLA BEKAR
RABİA AYSİMA BEKAR
Oğlum buraya geldiğinde henüz 3 aylıktı. Şu an 4. Senemiz bu kurumda. Öğretmenler çok ilgililer, her dersten sonra bizleri bilgilendirip, evde yapmamız gerekenleri özenle ve sabırla aktarırlar bize. Emeklerine sağlık.
TUĞBA AYDEMİR
MUSAB MERT AYDEMİR
6 yıldır devam ediyoruz. Her yönüyle çok memnunuz. Emeklerine sağlık.
SONGÜL İBİŞ
SERKAN İBİŞ
4 yıldır devam ediyorum, severek ve özellikle belirtmek istiyorum ki güvenerek geliyorum, her yönüyle çok memnunuz.
FATMA BOZBEY
AHMET BOZBEY
1 yıldır devam ediyoruz çok faydasını gördüm, her konuda çok ilgililer.
FATMA AYDIN
NİSA GÜL AYDIN
2008 yılında başladık bu kuruma. Kızımın gelişimini, ilerlediğini görmek beni çok mutlu ediyor. Tabii ki bu öncelikle kurum müdürü Zinet Hanım, sonrasında bütün eğitimcilerin, personellerin bütünlük içerisinde çalışmalarından kaynaklı başarı. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim, hijyene son derece önem verilmektedir. Tüm sevecenlikleri ve hizmetleri için teşekkür ediyorum.
HAVVA ALTUNTAŞ
KÜBRA ALTUNTAŞ
12 yıldır aynı kurumda devam etmekteyiz. Eğitimin verimli geçmesinin yanı sıra kurumdaki bütün çalışan personel, öğretmenlerin sevecen, ilgili ve alakalı olmaları bizleri çok memnun ediyor.
NERMİN AL
AYŞE ECRİN AL
4 senedir devam etmekte olduğum bu kurumdan her yönüyle çok memnunum. Gerek eğitimcileri gerek diğer çalışan personeller olsun kapıdan girer girmez güler yüzle karşılarlar. Kızımla özveriyle ilgilendikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.
GONCA BALCI
RANA BALCI
Whatsapp İletişim Hattı